Samochód zastępczy z OC – Jak zdobyć auto po wypadku samochodowym?
9 marca 2017
AUDI A3 – Jak odzyskać pieniądze z odszkodowania OC (dopłata 2000 zł)?
27 marca 2017

Szkoda całkowita – co to jest i jak się ją wylicza?

Co to jest szkoda całkowita i jak się ją wylicza? Jeśli miałeś wypadek, to poczułeś na sobie, że taka nie należy do zbyt przyjemnych. Wypadek to też nerwy, złość i duży stres. Oliwy do ognia dolewa jeszcze firma ubezpieczeniowa, która często zamiast sfinansować pełną naprawę auta po stłuczce, orzeka szkodę całkowitą i wypłaca niższe odszkodowanie. Czy ich odszkodowanie są rzetelne, czy może po prostu oszukują poszkodowanych kierowców? Przeczytaj artykuł do końca i nie daj się oszukać!

Skoro trafiłeś na ten artykuł, to domyślam się, że:

A) ubezpieczyciel niesłusznie podjął decyzje o uznaniu naprawy Twojego auta za nieopłacalną

B) albo wysokość Twojego odszkodowania została zaniżona w inny sposób i chcesz dowiedzieć się, co możesz w tej sytuacji zrobić

?Znam prosty sposób na to, żebyś otrzymał dodatkowe pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. To pieniądze, które powinien wypłacił Ci ubezpieczyciel, ale z pewnych względów tego nie zrobił.

One Ci się po prostu należą, dlatego jeśli interesuje Cię dodatkowa gotówka, to przeczytaj ten artykuł do końca. A jeśli masz pewne wątpliwości albo pytania i chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego, to wypełnij poniższy formularz. Doradzimy Ci, co w Twojej indywidualnej sytuacji możesz zrobić:

A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć auto zastępcze po wypadku samochodowym, to wejdź i przeczytaj ten artykuł! Może myślisz, że zdobycie auta zastępczego po wypadku jest trudne, ale dzięki tej metodzie jest to znacznie prostsze!

Masz pytania?

 

SZKODA CAŁKOWITA – co to jest?

Ze szkodą całkowitą mamy do czynienia, kiedy naprawa auta po wypadku jest nieopłacalna. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy koszt naprawy auta po wypadku przekracza wartość auta sprzed wypadku.

Wynika to z treści art. 363. § 1 Kodeksu cywilnego, który stanowi, że (przypisy w nawiasach pochodzą od RKB):

„Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego [szkoda częściowa], bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej [szkoda całkowita]. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty [gdy naprawa nie jest możliwa, wartość naprawy przekroczy ok. 100% wartości pojazdu na dzień szkody], roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.”

Czyli w skrócie, jeśli ubezpieczyciel uzna szkodę za całkowitą, dostajesz pieniądze. To dla firmy ubezpieczeniowej często bardzo opłacalne rozwiązanie. Żeby to zrozumieć, spójrz jak wylicza się Twoje odszkodowanie.

 

JAK WYLICZA SIĘ ODSZKODOWANIE?

W przypadku stwierdzenia szkody całkowitej ubezpieczyciel oblicza dwie kwoty:

  1. Wartość auta przed wypadkiem (nieuszkodzone).
  2. Wartość auta/wraku po wypadku.

Po co oblicza te dwie kwoty? Bo odszkodowanie w przypadku stwierdzenia szkody całkowitej jest różnicą wartości pojazdu sprzed szkody, a wartością auta po wypadku. Najprościej będzie zrozumieć to na prostym przykładzie:

Załóżmy, że Twoje auto przed wypadkiem było warte 10 000 zł, ALE okazało się, że koszt jego naprawy wynosi 10 500 zł. Ubezpieczyciel wycenił auto po wypadku na 7000, a Ty w konsekwencji dostajesz 3000 zł…?

Czyli w skrócie – stwierdza nieopłacalność naprawy. Ale czy na pewno ma racje? Jeśli czytasz o tym pierwszy raz, możesz być zszokowany. A jeśli już to słyszałeś, to po raz kolejny widzisz, że w Polsce cały czas źle się dzieje. Powiedzenie: “Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze” jest dalej aktualne…

 

NIEOPŁACALNOŚĆ NAPRAWY – czy na pewno?

W przypadku stwierdzenia szkody całkowitej, może zdarzyć się jedna z dwóch możliwości.

1) ABSURDALNA – ubezpieczyciel uznaje szkodę za całkowitą chociaż koszt naprawy, który ustalił nie przekracza wartości pojazdu sprzed szkody. Tak… może trudno w to uwierzyć, ale dochodzi do takich sytuacji.?

2) ZŁE OBLICZENIA – według obliczeń ubezpieczyciela teoretycznie można uznać szkodę za całkowitą, ALE jego obliczenia są niewłaściwe. Ubezpieczyciel zaniżył w nich wartość pojazdu sprzed szkody i zawyżył koszty naprawy. Przebiegłe, co??

Jako właściciel samochodu widzisz wyraźnie, że wycena auta sprzed wypadku jest za niska! Wiesz, że nie kupiłbyś za tyle swojego samochodu. No chyba, że na jakimś szrocie… co to oznacza? Wycena rzeczoznawcy jest nierzetelna!

Już Ci mówię po co stosuje się takie zagrywki. Oczywiście, masz rację. Chodzi o to, żebyś dostał jak najmniej pieniędzy. Jeśli ubezpieczyciel stwierdzi nieopłacalność naprawy, to wypłaci Ci niższe odszkodowanie.

Czy to sprawiedliwe? To pytanie retoryczne. Świadome stosowanie takich praktyk to policzek w twarz dla kierowców, którzy uczestniczyli w wypadku! Na szczęście mam dobrą wiadomość – jest proste rozwiązanie i za moment Ci o nim napiszę!?

Czy to, co pisze jest prawdą? Oczywiście! To fakty i tysiące doświadczeń poszkodowanych kierowców! Właściwie każdego roku do Rzecznika Ubezpieczonych wpływa tysiące skarg na to, że zakład ubezpieczeń swoje decyzje o nieopłacalności napraw wyssał z palca.

Zobacz, że już samo orzeczenie szkody całkowitej stawia firmę ubezpieczeniową na lepszej pozycji. Dlaczego? Bo unika dodatkowych kosztów. Nie musi na przykład rozliczać się z warsztatem samochodowym.

 

CO ZROBIĆ KIEDY UBEZPIECZYCIEL ZANIŻYŁ WARTOŚĆ ODSZKODOWANIA PRZY SZKODZIE CAŁKOWITEJ?

Są dwie drogi: wyboista i prosta. Zacznę od tej wyboistej, żeby pokazać Ci jak w rzeczywistości wygląda ubieganie się o swoje pieniądze.

DROGA WYBOISTA

A więc zwykle wygląda to tak – zgłaszasz szkodę, rzeczoznawca przeprowadza wycenę i okazuje się, że odszkodowanie jest zaniżone. Możesz napisać pismo z odwołaniem (30 dni oczekiwania na odpowiedź).

I co? Towarzystwo ubezpieczeniowe uparcie stoi przy swoim. Kontaktujesz się z liwidatorem. Masz wrażenie, że Twoja sprawa w ogóle ich nie obchodzi. Dlatego zlecasz wycenę niezależnemu rzeczoznawcy, który na przykład wycenia wartość Twojego auta z przed szkody na znacznie wyższą.

Wysyłasz kosztorys do towarzystwa ubezpieczeniowego, a ono uznaje 3/4 Twoich obliczeń za bezpodstawne. Teraz możesz zgłosić sprawę do sądu, ale oczywiście nie masz żadnej gwarancji, że wygrasz. Może też przegrać, a wtedy koszty procesu ponosisz ty. Droga na własną rękę to nawet 18 do 24 miesięcy.

Zastanawiasz się jak uniknąć tego, o czym napisałem? Skontaktuj się z nami, a w 7 dni odzyskamy Twoje pieniądze bez odwoływania się do agencji i bez latania po sądach: 535 338 830

Tak wygląda proces ubiegania się o pieniądze, które Ci się należą. Jest jeszcze jedna rzecz! Większość z nas nie ma nerwów do tego, żeby poświęcić na to tyle zdrowia.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć auto zastępcze po wypadku samochodowym, to wejdź i przeczytaj ten artykuł! Może myślisz, że zdobycie auta zastępczego po wypadku jest trudne, ale dzięki tej metodzie jest to znacznie prostsze!

 

JAK ODZYSKAĆ PIENIĄDZE? – droga prosta

Zgłoś swoją szkodę do nas, a my odzyskamy te pieniądze za Ciebie. Jak wygląda ten proces u nas?

  1. Zgłaszasz szkodę przez kontakt telefoniczny lub mailowy, a nasza kancelaria bada Twoją sytuacje i pomaga Ci bezpłatnie.
  2. Sprawdzamy Twój kosztorys – w 24h sprawdzamy o ile zostało zaniżone Twoje odszkodowanie, a następnie informujemy Cię o tym, ile pieniędzy możesz otrzymać ekstra!
  3. Pieniądze trafiają do Ciebie w ciągu 7 dni.

To wszystko wydaje się proste? Własnie takie ma być! Wiemy jak odzyskać dla Ciebie te pieniądze, a wszystko to bez nerwów, odwoływania się do towarzystwa ubezpieczeniowego i bez latania po sądach. ??

Już w 24h dowiesz się, ile pieniędzy możesz odzyskać. Częstą reakcją ludzi, którzy nam zaufali jest: “Wow, aż tyle?”. Dlatego nie czekaj i zgłoś swoją szkodę.

ZGŁOŚ SWOJĄ SZKODĘ

Zadzwoń do mnie pod numer 535 338 830. Jeśli mi zaufasz w tej kwestii, pieniądze na koncie będziesz miał do 7 dni.?

A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć auto zastępcze po wypadku samochodowym, to wejdź i przeczytaj ten artykuł! Może myślisz, że zdobycie auta zastępczego po wypadku jest trudne, ale dzięki tej metodzie jest to znacznie prostsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =

Wpisz poniższe dane.
Skontaktujemy się z pomocą w ciągu 24 godzin: