offer-banner-bg-img

Dopłaty do odszkodowań OC

Odbierz DOPŁATĘ DO ODSZKODOWANIA nawet w 48 godzin

weryfikacja-odszkodowan-logo

Ubezpieczyciele w 99% przypadków zaniżają wartość kosztorysów naprawy pojazdów. Dzięki nam dowiesz się, czy Twoje odszkodowanie było zaniżone i jaka dopłata Ci się należy.

W ciągu trzech ostatnich lat miałeś wypadek lub stłuczkę z winy innego kierowcy? Nadal czekają na Ciebie pieniądze w ramach dopłat do odszkodowania! Twój kosztorys najprawdopodobniej zawiera zaniżenia.

Kto może skorzystać z dopłat do odszkodowań oc?

O dopłatę do odszkodowania mogą się starać poszkodowani, którzy otrzymali od ubezpieczyciela sprawcy zaniżone odszkodowanie. Jest to możliwe, jeśli:

Odbierz dopłatę

 • od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie minęły jeszcze 3 lata,
 • w kalkulacji naprawy występują zaniżenia – rozliczenie kosztorysowe (inaczej gotówkowe),
 • możliwe są kolejne oględziny auta, które niekoniecznie muszą zakończyć się po Twojej myśli,
 • nie została zawarta ugoda z zakładem ubezpieczeń,
 • nawet, jeśli pojazd został już sprzedany, bądź nie został naprawiony,
 • niezależnie czy nastąpiła szkoda częściowa, czy całkowita.

Ile wynosi dopłata do odszkodowania komunikacyjnego?

To, ile możesz otrzymać w ramach dopłaty do odszkodowania zależy od tego, jakie nieprawidłowości znajdują się w kosztorysie, który wystawiło towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy.

Właśnie kosztorys to podstawowy dokument, który jest niezbędny, aby móc zaproponować Tobie możliwie jak najwyższą kwotę dopłaty. Niejednokrotnie przewyższa ona wypłaconą przez ubezpieczyciela rekompensatę.

Pamiętaj, że każda sprawa jest inna, dlatego niezbędna jest dogłębna analiza wyceny szkody przeprowadzona przez doświadczonych rzeczoznawców samochodowych.

Przykładowe dopłaty do odszkodowań od totwojakasa.pl

Przykładowe wartości dopłat do odszkodowannia od ToTwojaKasa

Na co zwrócić uwagę w kosztorysie?

W kosztorysie naprawy uszkodzonego pojazdu powinieneś zwrócić uwagę na kilka pozycji m.in.: rodzaj zastosowanych części, wartość samochodu, czy kwestie związane z zasadnością naprawy części.

Proceder zaniżania wycen szkód likwidowanych w ramach OC trwa w Polsce od wielu, wielu lat. Za pomocą różnego rodzaju trików kosztorysy przedstawiane poszkodowanym zawierają liczne zaniżenia.

Odbierz dopłatę

Zastosowanie części zamiennych

Części zamienne nie powinny się znaleźć w kosztorysie naprawy. Warto wiedzieć, że zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, jeśli przed wypadkiem czy kolizją w danym pojeździe były zamontowane części oryginalne, to naprawa także powinna się odbywać przy ich zastosowaniu.

W kosztorysach napraw często pojawiają się nieoryginalne części, które są oznaczane symbolem Q, nie posiadają logotypu producenta danego pojazdu, ale pochodzą od jego dostawcy.

Amortyzacja

Jak wynika z uchwały Sądu Najwyższego stosowanie amortyzacji jest już niedopuszczalne. Praktyka ta jednak jeszcze całkiem niedawno była powszechnie stosowana przez ubezpieczycieli.

Poprzez zastosowanie amortyzacji towarzystwo ubezpieczeniowe odejmowało od wartości nowych części procent zużycia starych części. Obecnie stosowane są inne triki, które obniżają odszkodowanie, np. rabaty na zakup części, których de facto osoba poszkodowana nie otrzymuje.

Zaniżona wartość auta

Zaniżona wartość samochodu ma ogromne znaczenie przy uznaniu szkody całkowitej. W takiej sytuacji wysokość rekompensaty ustala się właśnie głównie na podstawie wyceny auta przed zdarzeniem drogowym oraz tzw. wraku (inaczej pozostałości).

Osoba poszkodowana otrzymuje różnicę pomiędzy wartością samochodu sprzed i po wypadku. Jeśli zatem wycena Twojego auta sprzed zdarzenia będzie zaniżona, to i także wypłacone Tobie odszkodowanie nie będzie w odpowiedniej wysokości.

Naprawa części zamiast nowych

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że naprawa części w większości przypadków jest tańsza, niż wymiana na nowe, oryginalne części. Dlatego w kalkulacjach szkody taka pozycja nie jest rzadkością. Należy jednak podkreślić, że naprawa części może być niezasadna – powinna ona zależeć od wytycznych producenta.

Co zrobić aby otrzymać najwyższą dopłatę do odszkodowania z OC sprawy?

Jeśli chcesz otrzymać najwyższą dopłatę, to tak naprawdę wystarczy, że wypełnisz krótki formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej. Specjalista ds. odszkodowań skontaktuje się z Tobą zapewne w ciągu kilku najbliższych dni.

Weryfikacja Twojego kosztorysu przez doświadczonego rzeczoznawcę samochodowego jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Na podstawie wyników analizy tego dokumentu otrzymasz propozycję dopłaty.

Jak wygląda proses uzyskiwania dopłaty do odszkodowania?

Po zaakceptowaniu przez Ciebie propozycji oraz podpisaniu umowy cesji wierzytelności niezwłocznie wypłacana jest kwota dopłaty. Ty masz pewne pieniądze, a walka z ubezpieczycielem trwa – jednak jej finał wcale nie musi Cię interesować. Koszty tej batalii oraz ryzyko przegrania są po stronie firmy odszkodowawczej.

Dlaczego warto skorzystać z dopłat do odszkodowania?

Otrzymałeś odszkodowanie za szkodę na pojeździe i choć masz wrażenie, że kwota wystarczy zaledwie na naprawę w wariancie ekonomicznym, to nie masz sił na walkę z ubezpieczycielem? Skorzystaj z oferty dopłaty! Dlaczego? Przedstawiamy 3 argumenty!

 • niezależnie czy nastąpiła szkoda częściowa, czy całkowita.

Nie są pobierane żadne opłaty za weryfikację Twojej szkody. W ciągu 2-3 dni roboczych sprawdzany jest przesłany przez Ciebie kosztorys. Ze statystyk wynika, że niemal każda kalkulacja szkody posiada zaniżenia. Na podstawie wyników analizy proponowana jest oferta dopłaty.

Odbierz dopłatę

 • Szybki proces – kilka dni i pieniądze na Twoim koncie!

Dzięki skorzystaniu z propozycji dopłaty do odszkodowania, w ciągu zaledwie kilku dni otrzymujesz dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na naprawę pojazdu lub cokolwiek innego.

 • Brak ryzyka – nie ponosisz kosztów, składki na OC się nie zmienią

W przypadku wybrania opcji dopłaty nie ponosisz żadnych kosztów. Analiza kosztorysu jest całkowicie darmowa. Co innego, jeśli zdecydujesz się na samodzielną walkę o wyższe świadczenie od ubezpieczyciela. Wówczas warto posiadać opinię niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, co generuje koszt w wysokości kilkuset złotych.

Z kosztami trzeba się także liczyć, jeśli sprawę skierujesz na drogę sądową. Ponadto proces w sądzie może być bardzo mozolny – nie licz, że w ciągu kilku tygodni czy miesięcy otrzymasz należne Ci pieniądze.

Pamiętaj, to że skorzystasz z dopłaty do odszkodowania nie oznacza, że ubezpieczyciel ma prawo podwyższyć składki na Twoje ubezpieczenie. Nie jest to żaden powód do odebrania przysługujących Ci zniżek! Odebranie dopłaty nie grozi wyższymi składkami.

rozbity samochód

Sprawdź czy należy Ci się dopłata!

Darmowa analiza kosztorysu

Minimum formalności

Średnia wartość zaniżenia to 3493 zł

Sprawdź kosztorys

Nie tylko dopłata czyli co jeszcze możesz z OC sprawcy otrzymać?

Tylko dosłownie garstka poszkodowanych ma świadomość, że oprócz odszkodowania za szkodę na pojeździe z OC sprawcy może starać się o inne, dodatkowe świadczenia.

Mowa tutaj o np. odszkodowaniu za utratę wartości handlowej pojazdu. Ubezpieczyciele nie informują właścicieli nowszych samochodów, że o takie świadczenie mogą wnioskować.

Osoba poszkodowana, aby otrzymać to świadczenie musi złożyć osobny wniosek. Natomiast powinno ono być po prostu częścią odszkodowania za szkody na pojeździe.

Kolejnym przykładem jest zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego. Nierzadko ubezpieczyciele odmawiają wypłaty tego świadczenia lub zwracają koszty tylko za część okresu wynajmu.

Podsumowanie

 • W kosztorysach często znajdują się takie błędy jak np. zbyt niska stawka za robociznę.
 • Poszkodowany ma prawo złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.
 • Szybkim i prostym sposobem na dodatkowe pieniądze w ramach szkody z OC są dopłaty do odszkodowań.
 • Podpisując ugodę z ubezpieczycielem można sobie zamknąć drogę do wyższego odszkodowania.

Czytaj więcej

Te artykuły również mogą Cię zainteresować

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dot. dopłat do odszkodowań komunikacyjnych.

Kara za brak ważnego OC w 2024 – ile wynosi, kto może wystawić mandat

8 min

9 maja 2024 roku

Kara za brak ważnego OC w 2024 – ile wynosi, kto może wystawić mandat

Kierowco, nie zapomnij o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC! Kary są kilka razy wyższe niż polisa

Wycena szkody Ergo Hestia – jak powstają zaniżenia, na co należy zwrócić uwagę

9 min

18 kwietnia 2024 roku

Wycena szkody Ergo Hestia – jak powstają zaniżenia, na co należy zwrócić uwagę

Wyceny szkody na pojeździe zawierają zaniżenia. Sprawdź, jak powstają i czy należy Ci się dopłata.

Odszkodowanie Ergo Hestia – jak zgłosić szkodę, proces likwidacji

9 min

18 kwietnia 2024 roku

Odszkodowanie Ergo Hestia – jak zgłosić szkodę, proces likwidacji

Proces uzyskania odszkodowania od Ergo Hestia nie jest trudny. Po tym artykule wątpliwości znikną.

Odwołanie od decyzji Ergo Hestia szkoda na pojeździe – wniosek z omówieniem

11 min

18 kwietnia 2024 roku

Odwołanie od decyzji Ergo Hestia szkoda na pojeździe – wniosek z omówieniem

Każdy ma prawo złożyć odwołanie od decyzji Ergo Hestia. Zobacz wzór dokumentu i sprawdź, jakie masz prawa.

KONTAKT

Zamów połączenie
z konsultantem

Minimum formalności

Darmowa analiza kosztorysu

Pieniądze na Twoim koncie nawet w 48 h