doplaty do odszkodowań

Dopłaty do odszkodowań OC

Odbierz dopłatę do odszkodowania w 48 h

ssl ikona

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu. Otrzymasz od nas konkretną informację, czy Twoje odszkodowanie zostało zaniżone i jaka dopłata Ci się należy.

W ciągu trzech ostatnich lat miałeś wypadek lub stłuczkę z winy innego kierowcy? Nadal czekają na Ciebie pieniądze w ramach dopłat do odszkodowania! Twój kosztorys najprawdopodobniej zawiera zaniżenia.

  • od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie minęły jeszcze 3 lata,
  • w kalkulacji naprawy występują zaniżenia – rozliczenie kosztorysowe (inaczej gotówkowe),
  • nie została zawarta ugoda z zakładem ubezpieczeń,
  • nawet, jeśli pojazd został już sprzedany, bądź nie został naprawiony,
  • niezależnie czy nastąpiła szkoda częściowa, czy całkowita.

Ile wynosi dopłata do odszkodowania komunikacyjnego?

To, ile możesz otrzymać w ramach dopłaty do odszkodowania zależy od tego, jakie nieprawidłowości znajdują się w kosztorysie, który wystawiło towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy.

Właśnie kosztorys to podstawowy dokument, który jest niezbędny, aby móc zaproponować Tobie możliwie jak najwyższą kwotę dopłaty. Niejednokrotnie przewyższa ona wypłaconą przez ubezpieczyciela rekompensatę.

Pamiętaj, że każda sprawa jest inna, dlatego niezbędna jest dogłębna analiza wyceny szkody przeprowadzona przez doświadczonych rzeczoznawców samochodowych.

Przykładowe dopłaty do odszkodowań od totwojakasa.pl

tabela wysokości doplat

Na co zwrócić uwagę w kosztorysie?

W kosztorysie naprawy uszkodzonego pojazdu powinieneś zwrócić uwagę na kilka pozycji m.in.: rodzaj zastosowanych części, wartość samochodu, czy kwestie związane z zasadnością naprawy części.

Proceder zaniżania wycen szkód likwidowanych w ramach OC trwa w Polsce od wielu, wielu lat. Za pomocą różnego rodzaju trików kosztorysy przedstawiane poszkodowanym zawierają liczne zaniżenia.

Zastosowanie części zamiennych

Części zamienne nie powinny się znaleźć w kosztorysie naprawy. Warto wiedzieć, że zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, jeśli przed wypadkiem czy kolizją w danym pojeździe były zamontowane części oryginalne, to naprawa także powinna się odbywać przy ich zastosowaniu.  

W kosztorysach napraw często pojawiają się nieoryginalne części, które są oznaczane symbolem Q, nie posiadają logotypu producenta danego pojazdu, ale pochodzą od jego dostawcy.

Amortyzacja

Jak wynika z uchwały Sądu Najwyższego stosowanie amortyzacji jest już niedopuszczalne. Praktyka ta jednak jeszcze całkiem niedawno była powszechnie stosowana przez ubezpieczycieli.

Poprzez zastosowanie amortyzacji towarzystwo ubezpieczeniowe odejmowało od wartości nowych części procent zużycia starych części. Obecnie stosowane są inne triki, które obniżają odszkodowanie, np. rabaty na zakup części, których de facto osoba poszkodowana nie otrzymuje.

Zaniżona wartość auta

Zaniżona wartość samochodu ma ogromne znaczenie przy uznaniu szkody całkowitej. W takiej sytuacji wysokość rekompensaty ustala się właśnie głównie na podstawie wyceny auta przed zdarzeniem drogowym oraz tzw. wraku (inaczej pozostałości).

Osoba poszkodowana otrzymuje różnicę pomiędzy wartością samochodu sprzed i po wypadku. Jeśli zatem wycena Twojego auta sprzed zdarzenia będzie zaniżona, to i także wypłacone Tobie odszkodowanie nie będzie w odpowiedniej wysokości.

Naprawa części zamiast nowych

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że naprawa części w większości przypadków jest tańsza, niż wymiana na nowe, oryginalne części. Dlatego w kalkulacjach szkody taka pozycja nie jest rzadkością. Należy jednak podkreślić, że naprawa części może być niezasadna – powinna ona zależeć od wytycznych producenta.

Co zrobić, aby otrzymać najwyższą dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy?

Jeśli chcesz otrzymać najwyższą dopłatę, to tak naprawdę wystarczy, że wypełnisz krótki formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej. Specjalista ds. odszkodowań skontaktuje się z Tobą zapewne w ciągu kilku najbliższych dni. 

Weryfikacja Twojego kosztorysu przez doświadczonego rzeczoznawcę samochodowego jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Na podstawie wyników analizy tego dokumentu otrzymasz propozycję dopłaty. 

dopłaty do odszkodowań

Po zaakceptowaniu przez Ciebie propozycji oraz podpisaniu umowy cesji wierzytelności niezwłocznie wypłacana jest kwota dopłaty. Ty masz pewne pieniądze, a walka z ubezpieczycielem trwa – jednak jej finał wcale nie musi Cię interesować. Koszty tej batalii oraz ryzyko przegrania są po stronie firmy odszkodowawczej.

Dlaczego warto skorzystać z dopłat do odszkodowania?

Otrzymałeś odszkodowanie za szkodę na pojeździe i choć masz wrażenie, że kwota wystarczy zaledwie na naprawę w wariancie ekonomicznym, to nie masz sił na walkę z ubezpieczycielem? Skorzystaj z oferty dopłaty! Dlaczego? Przedstawiamy 3 argumenty!

  • Bezpłatna analiza kosztorysu

Niepobierane są żadne opłaty za weryfikację Twojej szkody. W ciągu 2-3 dni roboczych sprawdzany jest przesłany przez Ciebie kosztorys. Ze statystyk wynika, że niemal każda kalkulacja szkody posiada zaniżenia. Na podstawie wyników analizy proponowana jest oferta dopłaty.

  • Szybki proces – kilka dni i pieniądze na Twoim koncie!

Dzięki skorzystaniu z propozycji dopłaty do odszkodowania, w ciągu zaledwie kilku dni otrzymujesz dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na naprawę pojazdu lub cokolwiek innego.

  • Brak ryzyka – nie ponosisz kosztów, składki na OC się nie zmienią

W przypadku wybrania opcji dopłaty nie ponosisz żadnych kosztów. Analiza kosztorysu jest całkowicie darmowa. Co innego, jeśli zdecydujesz się na samodzielną walkę o wyższe świadczenie od ubezpieczyciela. Wówczas warto posiadać opinię niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, co generuje koszt w wysokości kilkuset złotych. 

Z kosztami trzeba się także liczyć, jeśli sprawę skierujesz na drogę sądową. Ponadto proces w sądzie może być bardzo mozolny – nie licz, że w ciągu kilku tygodni czy miesięcy otrzymasz należne Ci pieniądze. 

Pamiętaj, to że skorzystasz z dopłaty do odszkodowania nie oznacza, że ubezpieczyciel ma prawo podwyższyć składki na Twoje ubezpieczenie. Nie jest to żaden powód do odebrania przysługujących Ci zniżek! Odebranie dopłaty nie grozi wyższymi składkami.

Nie tylko dopłata, czyli co jeszcze możesz z OC sprawcy otrzymać?

Tylko dosłownie garstka poszkodowanych ma świadomość, że oprócz odszkodowania za szkodę na pojeździe z OC sprawcy może starać się o inne, dodatkowe świadczenia.

Mowa tutaj o np. odszkodowaniu za utratę wartości handlowej pojazdu. Ubezpieczyciele nie informują właścicieli nowszych samochodów, że o takie świadczenie mogą wnioskować. 

Osoba poszkodowana, aby otrzymać to świadczenie musi złożyć osobny wniosek. Natomiast powinno ono być po prostu częścią odszkodowania za szkody na pojeździe. 

Kolejnym przykładem jest zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego. Nierzadko ubezpieczyciele odmawiają wypłaty tego świadczenia lub zwracają koszty tylko za część okresu wynajmu. 

Podsumowanie

  • O wyższe odszkodowanie możesz walczyć, jeśli od wydania decyzji ubezpieczyciela nie minęły jeszcze 3 lata.
  • Sprawdź kosztorys naprawy pojazdu pod kątem zaniżeń np. zastosowanie części zamiennych, niskie stawki za roboczogodziny.
  • Najszybszą drogą do odzyskania pieniędzy w ramach szkody OC są dopłaty do odszkodowań.
  • Proces dot. dopłaty jest szybki i bezpieczny dla poszkodowanego – pozbawiony ryzyka i dodatkowych kosztów.

4.5 14 votes
Ocena
totwojakasa baner home

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

samochód ikona
Wybierz markę pojazdu...
Popularne marki Audi BMW Citroen Dacia Fiat Ford Hyundai Infiniti Jaguar Kia Land Rover Lexus Mazda Mercedes-Benz Mini Nissan Opel Peugeot Porsche Renault SEAT Skoda Suzuki Toyota Volkswagen Volvo Pozostałe marki AC AMC Abarth Acura Adler Alfa Romeo Alpina Alpine Ariel Aro Asia Aston Martin Aurus Austin Austin Healey BOVA BYD Baic Bentley Bombardier Borgward Boro Brilliance Bristol Bugatti Buick Cadillac Callaway Capron Carbodies Caterham ChangFeng Changan Changhe Chery Chevrolet Chrysler Cizeta Coggiola DAF DFM DS Dadi Daewoo Daihatsu Daimler Dallas Datsun De Tomaso DeLorean Derways Dodge DongFeng Doninvest Eagle Efini Excalibur FAW FSO Ferrari Fisker Foton Fruehauf Fuqi Fuso GAZ GMC Geely Genesis Geo Great Wall Groz Hafei Haima Harley-Davidson Haval Hawtai Hindustan Holden Honda HuangHai Hummer Hurtan IZH Innocenti Invicta Iran Khodro Isdera Isuzu Iveco JAC JMC Jeep Jiangnan Jinbei Kawasaki Koenigsegg Kombat Krone LTI Lamberet Lamborghini Lancia Landwind Lifan Lincoln Lotus LuAZ Luxgen MG Mahindra Man Marcos Marlin Marussia Maruti Maserati Maybach McLaren Mega Mercury Metrocab Microcar Minelli Mitsubishi Mitsuoka Monte Carlo Morgan Moskal Noble Nysa Oldsmobile Osca Packard Pagani Panoz Paykan Perodua Plymouth Pontiac Premier Proton Puma Qoros Qvale RAM Ravon Reliant Renaissance Cars Rimac Rolfo Rolls-Royce Ronart Rover SAM SMA SMZ Saab Saipa Saleen Samsung Santana Saturn Scania Schmitz Scion Setra Shifeng ShuangHuan Smart Solaris Soueast Spectre Spyker SsangYong Stas Subaru TVR TagAZ Talbot Tata Tatra Tesla Tianma Tianye Tofas Trabant Trouillet Trumpchi UAZ UNIVERSAL Van Hool Vauxhall Vector Venturi Vortex WAZ (Łada) Wartburg Westfield Wielton Wiesmann Willys Wuling Xin Kai Yamaha ZAZ ZIŁ ZX Zastava Zibar Zotye Inne auto
kalendarz ikona
Wybierz rok produkcji...
2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000
totwojakasa baner home

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

imię ikona
wiadomość ikona
telefon ikona