subsite-banner-bg-img

PYTANIA DOTYCZĄCE ODSZKODOWAŃ

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają osoby poszkodowane w wypadkach bądź kolizjach drogowych.

Renault Megane

Stłuczka w Sopocie z 2023 r.

Ubezpieczyciel wypłacił tylko:

1284,44

Dopłata do zaniżonego odszkodowania:

+5753,23

Zdjęcie samochodu Renault Megane

Wypełnij formularz, prześlij do darmowej analizy kosztorys naprawy pojazdu. Weryfikacja wyceny TU trwa zazwyczaj kilka dni roboczych. Po wykonaniu analizy otrzymujesz propozycję dopłaty, a po podpisaniu umowy cesji wierzytelności pieniądze trafiają na Twoje konto bankowe.

To rozwiązanie polega na przeniesieniu prawa do zaniżonej części odszkodowania na firmę odszkodowawczą. Po podpisaniu umowy o cesję wierzytelności poszkodowany otrzymuje zaproponowaną wcześniej kwotę dopłaty. Pieniędzy nie zwraca się, jeśli firma odszkodowawcza przegra walkę z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie.

Decydując się na walkę z TU w sądzie trzeba się liczyć z wydatkami związanymi z procesem. Zaletą drogi sądowej jest możliwość otrzymania większych środków, niż w przypadku skorzystania z dopłaty. Minusem jest brak gwarancji wygranej, konieczność poniesienia kosztów oraz nawet kilkuletni proces. Natomiast dopłata do odszkodowania to możliwość otrzymania pieniędzy nawet w ciągu kilku dni roboczych. Niczym nie ryzykujesz: analiza kosztorysu jest bezpłatna, nie ma znaczenia czy firma odszkodowawcza później przegra w sądzie z TU.

Osoba, która w ciągu 3 ostatnich lat miała szkodę na pojeździe i otrzymała odszkodowanie z OC sprawcy, a szkoda była rozliczana kosztorysowo. Szansę na dopłatę są minimalne, jeśli została podpisana ugoda z ubezpieczycielem.

Otrzymanie dopłaty do odszkodowania jest możliwe, jeśli od wydania decyzji ubezpieczyciela nie minęły jeszcze 3 lata. Po tym terminie roszczenia ulegają przedawnieniu.

Zaniżenia powstają poprzez zastosowanie m.in. części nieoryginalnych, zbyt niskich cen robocizny, nieprawidłowej wyceny samochodu przed szkodą i po szkodzie (tzw. wraku), błędnej kwalifikacji szkody.

To nazwa potoczna w odniesieniu do firmy, która zajmuje się odkupem szkód na pojeździe. Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności klient otrzymuje wynagrodzenie, a firma odszkodowawcza nabywa prawo do zaniżonej części odszkodowania.

Prawdopodobnie odszkodowanie zostało zaniżone. Możesz bezpłatnie to zweryfikować. Wystarczy, że prześlesz do nas kosztorys naprawy pojazdu oraz decyzję ubezpieczyciela. Na podstawie tych dokumentów sprawdzimy, czy i o ile Twoje odszkodowanie jest zaniżone. Jeśli zostanie wykryte zaniżenie otrzymasz od nas propozycję dopłaty.

Z naszych doświadczeń wynika, że nie warto przyjmować oferty ugody od ubezpieczyciela. Proponowana kwota jest niewiele wyższa, od tej pierwotnie zaproponowanej poszkodowanemu. Zawarcie ugody zamyka osobie poszkodowanej drogę do dochodzenia dalszych roszczeń wobec towarzystwa ubezpieczeniowego.

Tak, możesz samodzielnie walczyć z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie. Pamiętaj jednak, aby odwołanie zawierało podstawę prawną, wszystkie wymagane dane oraz uzasadnienie. Dodatkowo warto załączyć opinię niezależnego rzeczoznawcy. Złożenie odwołania nie gwarantuje uzyskania większej kwoty od ubezpieczyciela.

Przede wszystkim na uwzględnione części, które są oznaczone symbolami: O, Q, P. Jeśli przed zdarzeniem drogowym w Twoim pojeździe były zamontowane części oryginalne, to również takie powinny widnieć w kosztorysie naprawy otrzymanym od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo zwróć uwagę na koszty lakiernicze oraz robocizny.

KONTAKT

Zamów połączenie
z konsultantem

Minimum formalności

Darmowa analiza kosztorysu

Pieniądze na Twoim koncie nawet w 48 h