Naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy - na czym polega?
cesja ubezpieczenia OC samochodu
Cesja ubezpieczenia OC samochodu – Jak nie dać się wrobić w wykup szkody?
7 maja 2017
samochód zastępczy po wypadku
Pojazd zastępczy po wypadku – na jak długo Ci się należy?
28 lipca 2017

Naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy – na czym polega?

naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy

Miałeś wypadek, auto potrzebuje serwisowania.? Jesteś poddenerwowany, a do tego ubezpieczalnia naciska ✊, abyś przez telefon potwierdził kwotę ubezpieczenia, jaką oferują. Czy wiesz, że masz do wyboru dwa warianty: ?gotówkowy i ❌bezgotówkowy? Jednak czym one się tak właściwie różnią? Na czym polega naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy?

➡Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, kierowcy mają pełne prawo do otrzymania kwoty odszkodowania na konto. Jest to forma gotówkowa, zwana też kosztorysową. Rozliczenie bezgotówkowe jest wtedy, gdy warsztat ustala z ubezpieczalnią kwotę naprawy, a kierowca odbiera już naprawiony samochód.
Jednak obie formy mają zalety i wady. Przyjrzyjmy się im więc dokładniej.⬇

 

 NAPRAWA GOTÓWKOWA Z OC SPRAWCY – na czym polega?

naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy

Zwana również kosztorysową. Kwota wyznaczona jest w oparciu o kosztorys planowanych napraw. Zazwyczaj kwota jest przedstawiana telefonicznie i w ten sposób może być ustalana i zatwierdzana, a następnie dochodzi do porozumienia.

Odszkodowanie możesz otrzymać przelewem na konto bankowe lub np. w kasie, zależnie od sposobu ustalonego z ubezpieczycielem. Ale trzeba być ostrożnym.

Bo to rozwiązanie może być opłacalne dla ubezpieczyciela, a niekoniecznie dla Ciebie. Przecież to logiczne, że w interesie towarzystwa nie jest to, żebyś dostał jak najwięcej pieniędzy.  Chodzi raczej o to, żebyś dostał jak najmniej.

Nie wiem, czy wiesz… ale wycena Twojej szkody najczęściej następuje na podstawie zamienników, a koszty robocizny są pomniejszone. Czyli w praktyce… Ty wiesz, że za te śmieszne pieniądze, które Ci proponują nigdy nie doprowadzisz auta do stanu sprzed wypadku, ale oni twierdzą inaczej. I jak z nimi walczyć?

To nie jest fair w stosunku do uczciwych kierowców. Tym bardziej, że wypadek nie był z Twojej winy! ? Dlaczego masz ponosić konsekwencje chciwości firm ubezpieczeniowych?

Prawda jest taka, że nie musisz. A jeśli firma ubezpieczeniowa zaniżyła Twoje odszkodowanie, to pokażę Ci sposób na to jak odzyskać dodatkowe pieniądze. Tak, że będziesz mógł porządnie naprawić auto i zostanie Ci jeszcze, żeby zatankować samochód do pełna. Zainteresowany? To czytaj dalej.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe zachęcają do tej metody? Bo zwyczajnie chronią własnego interesu. 

Ale to, co napisałem to jeszcze nie wszystko. Części mogą być też wycenione po doliczeniu amortyzacji – oznacza to, że ubezpieczyciele często pomniejszają odszkodowanie o stopień zużycia uszkodzonych części pojazdu, które trzeba wymienić. Niestety poszkodowany musi i tak kupić nowe części, jeżeli chce mieć sprawny samochód.

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, pamiętaj że w przypadku ustalenia kwoty naprawy i robocizny przez ubezpieczyciela, powinien on wskazać warsztat, w którym można w tej cenie naprawić samochód.

Pułapka ❗: należy być uważnym, ponieważ ubezpieczalnie próbują przenieść VAT na kierowcę.

 

Zalety naprawy gotówkowej.

⌚Plusem jest stosunkowo krótki czas likwidacji szkody, który trwa kilka dni (od trzech, do siedmiu). Jeżeli ktoś nie ma zamiaru naprawiać auta, taka sytuacja też może go satysfakcjonować.

Większość Polaków woli dostać pieniądze. Szczególnie, jeżeli zastosują części zamienne i naprawią auto po znajomości. Niestety nawet wtedy, mogą i tak otrzymać za małe odszkodowania…

Mimo to, jeżeli doszło już do konfrontacji między Tobą a ubezpieczycielem w sprawie zaniżonego odszkodowania, a nawet odebrałeś już pieniądze, to nadal możesz ubiegać się o swoje prawa i należną kwotę, która nie została Ci wypłacona. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

W rzeczywistości do zaniżenia odszkodowania OC dochodzi nawet w 90% spraw, więc jeśli miałeś wypadek, to prawie na pewno Twoje odszkodowanie mogło zostać zaniżone. Jeśli chcesz bezpłatnie sprawdzić, ile dodatkowych pieniędzy możemy dla Ciebie odzyskać, zadzwoń do nas pod numer: 535 338 830.

Dodatkowy tysiąc, dwa tysiące, czy trzy tysiące złotych zawsze się przydadzą. Tym bardziej, jeśli możesz jednocześnie ominąć męczący proces walki z towarzystwem o te pieniądze (który trwa nawet do 2 lat).

Jak to działa? Kontaktujesz się z nami ☎, przestawiasz swoją sprawę, a resztą zajmujemy się za Ciebie. Kiedy Ty oglądasz TV, my odzyskujemy Twoje pieniądze. Kiedy odzyskamy Twoje pieniądze, Ty odzyskujesz spokój ducha. Brzmi fair?

A teraz przejdźmy do sedna – naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy.

 

❌NAPRAWA BEZGOTÓWKOWA – na czym polega?

Inaczej mówiąc serwisowa lub warsztatowa. Jest ustalana na podstawie faktycznych kosztów naprawy. Negocjacje co do kwoty prowadzi warsztat, a także kwota jest oddawana jemu.

W takiej sytuacji kierowca nie bierze bezpośrednio udziału w obrocie środkami pieniężnymi. Polega to na tym, że na koniec odbiera jedynie naprawiony samochód i resztą nie musi się zajmować. Jest to wygodne, ponieważ właściciel auta nie angażuje tu swojej gotówki.

Niestety, aby doszło do takiego porozumienia, należy znaleźć warsztat, który może w ten sposób rozliczyć się z ubezpieczycielem, a więc ma umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Czy już rozumiesz, na czym polega naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy?

 

naprawa gotówkowa z OC sprawcy

CO ZROBIĆ JEŚLI TWOJE ODSZKODOWANIE JEST ZANIŻONE??

➡ Konfrontacja z ubezpieczycielem sprawcy po wypadku odnośnie kwoty naprawy może być żmudna i męcząca. Na szczęście, sprawy reguluje KNF – Komisja Nadzoru Finansowego. Według jej wytycznej, a zwłaszcza nr 15 „W przypadku wystąpienia szkody częściowej zakład ubezpieczeń powinien ustalić świadczenie z umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów w wartości, która zapewni uprawnionemu przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia wyrządzającego szkodę”.

Jednak nawet mimo tych przepisów, ubezpieczyciele twardo trzymają się swoich decyzji. Nawet jeśli wiedzą, że wypłacili zaniżone odszkodowanie. ⁉ Jeśli chcesz odzyskać dodatkowe pieniądze, skontaktuj się z nami. Mamy wypracowany sposób, który zawsze działa! Każdego dnia pomagamy kierowcom w Twojej sytuacji, więc pomożemy też Tobie.

Dlatego jeśli uważasz, że Twój kosztorys był zaniżony, dopłaciłeś do naprawy auta, lub musiałeś zastosować zamienniki, z których nie jesteś zadowolony – skontaktuj się z nami ⬇ . Bezpłatnie zajmiemy się Twoją sytuacją i zdobędziemy należne, dodatkowe środki dla Ciebie!

Gdy okaże się, że masz dodatkowe pieniądze do wyciągnięcia, powiemy Ci, co możesz zrobić, aby mieć je na koncie w ciągu 7 dni! Nic od Ciebie nie wezmę. Wszelkie koszty pokryje Firma Ubezpieczeniowa sprawcy. Sam zdecydujesz, co chcesz zrobić. Zapraszam do kontaktu: 535 338 830.?

A jeśli miałeś wypadek i Twój samochód jest uszkodzony, to na pewno potrzebujesz auta. Pytanie: jak taki samochód zdobyć? Przeważnie trwa to bardzo długo, ale znamy sposób na to, żebyś ekspresowo otrzymał nowy i pachnący samochód! Masz swoje obowiązki i nie możesz zostać bez auta. Przeczytaj jak zdobyć samochód zastępczy z OC sprawcy.

1 Komentarz

  1. meridius pisze:

    Auta odwieczna skarbonka bez dna, spoko blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =