Wycena szkody OC - 11 sposobów, jak zaniża się odszkodowanie OC
samochód zastępczy po wypadku
Pojazd zastępczy po wypadku – na jak długo Ci się należy?
28 lipca 2017
Szkoda całkowita a naprawa pojazdu – czy opłaca się naprawiać auto po wypadku?
14 sierpnia 2017

Wycena szkody OC – 11 sposobów, jak zaniża się odszkodowanie OC

zaniżanie odszkodowań

Jakie są sztuczki ubezpieczalni na zaniżanie odszkodowania OC? Jak powinna prawidłowo wyglądać wycena szkody OC? Ile tak naprawdę należy Ci się pieniędzy za uszkodzone w wypadku auto?

kiedy mija przedawnienie roszczeń

Oto 11 najpopularniejszych i najczęstszych sposobów zaniżania odszkodowań przy wycenie szkody OC, które wykorzystują ubezpieczalnie!

 1. Wycena po częściach zamiennych

  Ubezpieczalnie wykorzystują niewiedzę kierowców i w kwestii wymiany części panuje istna wolna amerykanka. Liczą na jak najtańszą wypłatę odszkodowania i wyliczają kosztorys według części zamiennych. Pamiętaj! Należą Ci się oryginalne części.

 2. Szybka ugoda

  Jeszcze nie zdążyły opaść Twoje emocje po wypadku, a już otrzymujesz telefon. Miła Pani przedstawia CI szybko ofertę i proponuje, że jutro wpłynie kilkaset złotych na Twoje konto, jeżeli zawrzecie umowę słowną. Nie podoba Ci się ten pomysł. Następnego dnia dzwoni ponownie i proponuje o połowę pieniędzy więcej. To znaczna poprawa, więc się zgadzasz…

  Szkoda, bo w rzeczywistości należy Ci się zazwyczaj dużo więcej.Przestrzegamy: nie rób tak! Zobacz, jak taka sytuacja wyglądała u naszego klienta.

  Dowiedz się więcej, co to jest cesja wierzytelności

 3. Kosztorys nie zawiera VAT

  Możesz spotkać się z sytuacją, gdzie kosztorys na pierwszy rzut oka wygląda w porządku. Jednak idziesz do mechanika, a on prosi o zapłatę więcej. Okazuje się, że doliczyli Ci w kosztorysie VAT, a Ty jako osoba prywatna nie masz jak go sobie odciągnąć i musisz zapłacić ten podatek z własnej kieszeni. Sprytny chwyt, prawda?

 4. Zaniżone stawki robocizny

  Sprawa dalej w warsztacie. Masz już zapłacić, wszystko fajnie, jednak… Jednak odnosisz nagle wrażenie, że ten warsztat jest najdroższy w okolicy. Wycena szkody OC uwzględniła zupełnie inną stawkę robocizny. Cóż, widocznie ubezpieczalnia pomyliła Twoją miejscowość z inną, gdzie stawki są mniejsze. Cóż za przypadek!

 5. Nie zwrócą Ci za holowanie

  Ubezpieczalnia ma prawo odmówić, jeżeli wymyślisz, że chcesz holować samochód z Warszawy do Krakowa, bo tam masz znajomego mechanika. Jednak w rozsądnej odległości musi zwrócić Ci koszt holowania z miejsca wypadku. Takie jest prawo i już.

 6. Unikają opłaty za samochód zastępczy

  Jeżeli mieszkasz w centrum miasta i masz doskonałą komunikację miejską, ubezpieczalnia zasugeruje Ci skorzystanie z niej. Powinieneś wiedzieć, że oni po prostu unikają kolejnego wydatku i tak naprawdę powinni Ci zapłacić za wypożyczenie samochodu.

  Jeżeli interesuje Cię temat, dowiedz się więcej w jaki sposób możesz zdobyć pojazd zastępczy po wypadku.

 7. Uszkodzenie nie nastąpiło w ramach wypadku

  Mimo, że Twój samochód był całkiem sprawny, ubezpieczalnia nie uwzględnia naprawy drzwi, ponieważ zderzenie było czołowe. Uznają, że usterka była wcześniej, więc masz zapłacić za nią sam. Szkoda tylko, że jeżeli nawet coś było porysowane, to z tym dało się jeździć, a z uszkodzoną częścią po prostu nie możesz!

 8. Zaniżą Ci wartość pojazdu

  Kupując samochód zazwyczaj istotną sprawą jest, czy był on bezwypadkowy. Każdy chce mieć jak najnowszy i dobry model. Jeżeli samochód uczestniczył w kolizji, jego wartość rynkowa po prostu spada. Ta kwota musi być uwzględniona w kosztorysie.

 9. Naliczają amortyzację części

  Proszę Pana, skoro samochód był użytkowany, to części się wyeksploatowały. Nie mają swojej wartości rynkowej jak przy zakupie, zwracamy wartość rzeczywistą” – mogłeś spotkać się z takim argumentem. Tyle, że masz prawo do naprawy auta do stanu sprzed wypadku. Czy ktoś wziął pod uwagę, że nie kupisz sobie używanej części? To niebezpieczne.

 10. Wyliczenie szkody całkowitej

  Sprawa wygląda tak: zaniżają wartość Twojego samochodu przed wypadkiem (np. na 10 tysięcy zamiast 15 tysięcy), sztucznie podwyższają koszty naprawy (np. na 11 tysięcy zamiast na 7 tysięcy), a potem oddają Ci różnicę pomiędzy tymi kwotami (czyli 1 tysiąc zamiast 7 tysięcy).

  Cóż, trzeba przyznać, że takie myślenie pozwala im wiele zaoszczędzić! Pamiętaj, że prawo stoi po Twojej stronie.

  Sprawdź więcej o tym, co to jest szkoda całkowita

 11.  Przedstawiciel Cię demotywuje

  To przykre, ale osoba, która miała zająć się naszym przypadkiem, tak naprawdę odwodzi nas od pomysłu walczenia o swoje. Powołuje się na swoje doświadczenie i wymyślnie stwierdza, że z ubezpieczalnią i tak nie wygrasz. Mówi, że roszczenia przynoszą więcej szkody niż pożytku. Cóż, z naszego doświadczenia wynika inaczej….

wycena szkody oc

 

PRAWIDŁOWA WYCENA SZKODY OC

Jeśli masz chociaż cień wątpliwości i czujesz, że powinieneś otrzymać więcej, niż zakładałeś, zgłoś swoją szkodę do nas, a my odzyskamy te pieniądze za Ciebie. Jak wygląda ten proces u nas?

 1. Zgłaszasz szkodę przez kontakt telefoniczny lub mailowy, a nasza kancelaria bada Twoją sytuacje i pomaga Ci bezpłatnie.
 2. Sprawdzamy Twój kosztorys – w 24h sprawdzamy o ile zostało zaniżone Twoje odszkodowanie, a następnie informujemy Cię o tym, ile pieniędzy możesz otrzymać ekstra!
 3. Pieniądze trafiają do Ciebie w ciągu 7 dni.

To wszystko wydaje się proste? Własnie takie ma być! Wiemy jak odzyskać dla Ciebie te pieniądze, a wszystko to bez nerwów, odwoływania się do towarzystwa ubezpieczeniowego i bez latania po sądach.

Już w 24h dowiesz się, ile pieniędzy możesz odzyskać. Częstą reakcją ludzi, którzy nam zaufali jest: “Wow, aż tyle?”. Dlatego nie czekaj i zgłoś swoją szkodę.

Skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu: 535 338 830. lub wejdź na stronę totwojakasa.pl i wypełnij formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 17 =