Co daje OC - oto 10 świadczeń, za które otrzymasz zwrot pieniędzy
Szkoda całkowita a naprawa pojazdu – czy opłaca się naprawiać auto po wypadku?
14 sierpnia 2017
szacowanie szkód
Szacowanie szkód – Jak działają programy do szacowania szkód z OC?
28 sierpnia 2017

Co daje OC – oto 10 sytuacji, w których otrzymasz zwrot pieniędzy

co daje OC

Czy miałeś kiedyś tak, że płaciłeś kolejną składkę za obowiązkowe ubezpieczenie i zapytałeś się: na co mi to? W końcu postanowiłeś poszukać informacji: co daje OC? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Wiele osób myśli, że przysługują im tylko pieniądze na naprawę auta. Tak naprawdę możesz dostać o wiele więcej. Ciekawy? W tym artykule przedstawię Ci świadczenia, które gwarantuje OC. Zrobię to w prosty sposób, abyś wszystko zrozumiał.

Zacznijmy od początku: co to jest OC?

Ubezpieczenie OC w Polsce

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest w Polsce obowiązkowe i jest przypisane do danego samochodu (a nie do osoby). Pokrywa koszty, jakie są związane w wypadku, ale wyrządzone osobom trzecim: czyli jeżeli Ty spowodujesz wypadek, nie pokrywa naprawy Twojego samochodu. Jednak z drugiej strony, jeżeli to ktoś spowodował wypadek, a Ty w nim ucierpiałeś, należy Ci się zwrot pieniędzy z jego OC.

Na początek lista ogólna.

Co daje OC?

  1. pełen koszt naprawy auta do jego stanu sprzed wydarzenia
  2. zwrot za pojazd zastępczy i pokrewne koszty
  3. zwrot kosztów leczenia
  4. zadośćuczynienie za doznaną krzywdę
  5. renta związana z długotrwałym leczeniem
  6. renta wyrównująca różnicę w dochodach
  7. jednorazowe świadczenie dotyczące przekwalifikowania się zawodowego
  8. zadośćuczynienie za wszelkie koszty związane ze śmiercią i pochówkiem uczestnika wypadku
  9. odszkodowanie za zniszczone przedmioty
  10. dodatkowo: pokrycie kosztów usługi specjalistycznej firmy, która zajmie się odzyskaniem Twoich pieniędzy od ubezpieczyciela

Teraz wyjaśnię Ci te punkty po kolei:

1. Pełen koszt naprawy auta do jego stanu sprzed wydarzenia:
Przedstawię Ci to na rzeczywistej sytuacji: miałeś wypadek. Nie ważne, co dokładnie się stało – czy masz zbitą lampę, czy wgniecione całe drzwi. Ubezpieczenie musi pokryć CAŁĄ kwotę naprawy Twojego samochodu do takiego stanu, jaki był przed wypadkiem! Ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą? To temat na osobny artykuł, który już dla Ciebie przygotowałem. Sprawdź, czym różni się szkoda całkowita a naprawa pojazdu. Może się okazać, że jednak warto naprawić pojazd!

2. Zwrot za pojazd zastępczy i pokrewne koszty
Brak samochodu (bo stoi w warsztacie u mechanika) dezorganizuje Ci życie. Ciężej jest zrobić zakupy, nie możesz zawieźć dzieci do szkoły, nie masz jak dojechać do pracy. Wiedz, że ubezpieczyciel musi zwrócić Ci wszystkie pieniądze z tym związane: koszt holowania, wynajem auta zastępczego, zwrot za taksówkę do warsztatu lub biletów autobusowych. Tylko pamiętaj, aby ze wszystkiego zbierać rachunki! Paragony są niezbitym dowodem na to, że musiałeś zapłacić i tego potrzebujesz, aby ubezpieczalnia zwróciła Ci pieniądze.

3. Zwrot kosztów leczenia
Po wypadku mogłeś odnieść uraz: złamać rękę, dostać udaru, przypadków jest wiele. Nie chcesz czekać na wizytę w publicznej przychodni, lub zwyczajnie nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ sprawa zdrowia jest pilna. Wybierasz się do lekarza prywatnie. Nie ma sprawy, ubezpieczenie musi pokryć również te koszty leczenia. Tylko pamiętaj, żeby zbierać wszystkie rachunki! Weź od lekarza paragon: powinna Ci go wystawić pani w recepcji lub sam lekarz w gabinecie (zależy od gabinetu). Musisz mieć niezbite dowody dla ubezpieczalni, że poniosłeś koszty, dlatego pamiętaj o tym koniecznie!

co daje OC

4. Zadośćuczynienie za doznana krzywdę
Czasami wypadek znacząco wpływa na nasze życie – uszczerbek na zdrowiu lub wyglądzie sprawia, że zaczynamy się wstydzić. Przymus korzystania z wózka inwalidzkiego lub chodzenie o kuli wpływa na naszą pewność siebie i wymusza zmianę tylu życia. Przez wypadek możesz stracić wiele możliwości, odczuwać wstyd, że musisz korzystać z pomocy innych. Ciężko określić, ile kosztuje zdrowie i emocje z nim związane. Jednak za to również należą się pieniądze!

5. Renta związana z długotrwałym leczeniem
Twój wypadek mógł być bardzo poważny i nie jesteś zdolny pracować, musisz się leczyć przez kilka miesięcy. W tej sytuacji ubezpieczalnia musi opłacić Twoją rentę.

6. Renta wyrównująca różnicę w dochodach
Przez Twój uraz lub chorobę po wypadku samochodowym nie jesteś w stanie wykonywać swojej pracy i przez to dostajesz mniejsze wynagrodzenie? Ubezpieczalnia musi dopłacić Ci różnicę między Twoimi dochodami.

co daje OC

7. Jednorazowe świadczenie dotyczące przekwalifikowania się zawodowego
Twoja choroba lub uraz nie pozwala na wykonywanie zawodu. Musisz nauczyć się nowego zawodu, przejść szkolenie? Ubezpieczalnia powinna pokryć koszty Twojej nauki, a także dochód który straciłeś przez to, że nie możesz pracować.
Jeżeli zostajesz niepełnosprawny i w tej sytuacji zakładasz firmę, ubezpieczyciel pokrywa również te koszty.

8. Zadośćuczynienie za wszelkie koszty związane ze śmiercią i pochówkiem uczestnika wypadku
Jeżeli Ty lub ktoś straci życie w wypadku… (takie wydarzenia się zdarzają i należy również opisać taką sytuację), to ubezpieczalnia powinna opłacić koszt związany z pogrzebem i inne stracone pieniądze w związku z tym (dochód, który stracił przez pracę)

9. Odszkodowanie za zniszczone przedmioty
W trakcie wypadku zniszczyło się Twoje ubranie, sprzęt elektroniczny: telefon, aparat – ubezpieczalnia musi Ci za to zwrócić pieniądze.

10. Dodatkowo: pokrycie kosztów usługi specjalistycznej firmy, która zajmie się odzyskaniem Twoich pieniędzy od ubezpieczyciela
Odszkodowania po wypadkach są zazwyczaj zaniżone, a wypłacone pieniądze z kosztorysu aut nie starczają na naprawę. Jednak w 90% przpadków da się odwołać i pozyskać więcej środków. W tym pomoże Ci wykwalifikowana firma, która na codzień zajmuje się takimi sprawami i wie, jak rozmawiać z ubezpieczalnią. Kto płaci za usługę takiej firmy? Oczywiście również ubezpieczalnia. Więc tym bardziej nie masz się o co martwić i nic nie stoi już na przeszkodzie, abyś postarał się o dodatkowe pieniądze, które Ci się należą!

co daje OC

Spodziewałeś się, że możesz otrzymać odszkodowanie za tyle rzeczy? Niewiele osób wie o tym, w jakich sytuacjach może się ubiegać o dodatkowe pieniądze. Dobrze, że się tym zainteresowałeś! Teraz, jeżeli będziesz miał wypadek doskonale wiesz, aby zbierać za wszystko rachunki. To naprawdę ważne!

A może miałeś już wypadek i myślisz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Jestem niemal pewny, że masz rację. Ale możemy to sprawdzić. Jak? Po prostu skontaktuj się ze mną (535 338 830). Przeanalizuję Twoją sytuację i powiem Ci, co możesz z tym zrobić. I zrobię to całkowicie za darmo! Dlaczego?

Bo jak napisałem powyżej, to ubezpieczyciel pokryje koszt takiej usługi. Co możesz zyskać? Dodatkowe pieniądze w ciągu tygodnia! Co tracisz? Absolutnie nic.

Więc jeżeli miałeś kolizję lub wypadek w ciągu ostatnich 3 lat – sprawdź, czy należą Ci się dodatkowe pieniądze z odszkodowania pod nr 535 338 830 lub wyślij formularz zgłoszeniowy na stronie totwojakasa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + eighteen =