Auto po kolizji - naprawiać po kosztach czy sprzedać?
USZKODZENIE SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO
Uszkodzenie samochodu zastępczego – co wtedy robić?
9 września 2017

Auto po kolizji – naprawiać po kosztach czy sprzedać?

Auto po kolizji

Twój samochód jest rozbity, bo miałeś stłuczkę. Jesteś uziemiony – nie możesz pojechać wygodnie na zakupy i nie masz jak odebrać dzieci ze szkoły. Dzwonił ubezpieczyciel i zaproponował Ci kwotę odszkodowania. Problem w tym, że ta kwota nie wystarczy na naprawę Twojego samochodu. Jeśli Twoje auto po kolizji stoi uszkodzone, a Ty zastanawiasz się, czy musisz dokładać do naprawy z własnej kieszeni, to przeczytaj ten artykuł, a będziesz wiedział, co zrobić.

Czy warto naprawiać auto po wypadku? Kiedy to się opłaca, a kiedy nie? Co zrobić, gdy ubezpieczyciel zaniżył Twoje odszkodowanie? Oto, na jakie pytanie musisz sobie odpowiedzieć, jeśli jesteś w takiej, bądź podobnej sytuacji.

Przeczytaj ten artykuł do końca, bo znam sposób, jak otrzymać dodatkową gotówkę i naprawić auto porządnie, bez szukania tańszych zamienników i dokładania do naprawy z własnej kieszeni.


Czy posiadasz rzetelnie sporządzony kosztorys auta po kolizji?

Na początku warto mieć rzetelny wykaz tego, co jest uszkodzone i w jaki sposób wpływa to na funkcjonowanie samochodu. Najważniejsze kwestie, to:
– czy samochód nadaje się do jazdy,
– czy poruszanie się tym samochodem będzie bezpieczne.

Następnie musisz dowiedzieć się, ile będzie kosztować naprawa uszkodzonych części. Wycenę możesz uzyskać od zaufanego warsztatu samochodowego.

auto po kolizji

UWAŻAJ: Ubezpieczalnia w wielu przypadkach wycenia części poniżej wartości. Zdarza się też, że w kosztorysie naprawy samochodu uwzględnia się 5 z 7 uszkodzonych części. Innym razem orzekana jest szkoda całkowita, chociaż do wymiany jest jedynie reflektor i zderzak. Po co tak robią? Po to, by wypłacić kierowcy niższe odszkodowanie OC.


Czy znalazłeś uczciwego fachowca?

Warto znaleźć fachowca, który profesjonalnie zrobi przegląd i oceni stan Twojego auta. Dzięki temu dowiesz się, ile faktycznie kosztuje naprawa samochodu do stanu sprzed wypadku.

Na podstawie kosztorysu od takiego mechanika możesz dostać więcej pieniędzy z odszkodowania od ubezpieczyciela.

Warto poprosić rzetelnego mechanika lub blacharza o przegląd samochodu i ocenę jego stanu. Istotne w tej kwestii jest doświadczenie i wiedza na temat konkretnego modelu pojazdu.

Jak możesz znaleźć odpowiedniego mechanika?

Najpewniejsze będzie, jeżeli znajdziesz kogoś z polecenia (zapytaj znajomych, rodziny).

Jeżeli wolisz działać na własną rękę, możesz sprawdzić ocenę mechanika w Google. Ludzie dodają tam opinie. Możesz szybko porównać działania kilku warsztatów samochodowych w swojej okolicy i wybrać ten, który uznasz za najodpowiedniejszy.

Wystarczy, że wpiszesz w google “mechanik samochodowy + miasto”, ja np. wpisałem “mechanik samochodowy wrocław”. Zobacz, co się wyświetliło.

auto po kolizji


Czy chcesz ryzykować naprawiając po kosztach?

Czy próbowałeś kiedyś wyprostować zgniecioną puszkę? Da się to zrobić i wyprostowana puszka może znów przypominać nową.

Istotne jest to, że puszkę łatwiej zgnieść, gdy robi się to po raz drugi. Po co stosuję takie porównanie?

Bo tak samo jest z częściami w samochodzie, które dużo łatwiej uszkodzić, kiedy już raz wcześniej zostały uszkodzone.

Teraz wyobraź sobie, że wymieniając oryginalne uszkodzone części na tanie zamienniki,  tak samo może być z Twoim autem. Kolejna kolizja na drodze w naprawionym samochodzie może się okazać 2-krotnie bardziej niebezpieczna.

Czy zaryzykowałbyś zdrowiem swoim i swojej rodziny decydując się na naprawę swojego auta po kosztach?

Wiem, że nie, dlatego zaraz pokażę Ci, co trzeba zrobić, dostać dopłatę do zaniżonego odszkodowania.


Chcesz naprawić auto po kolizji?

Jeżeli ustalisz, że chcesz naprawić swój samochód, będziesz potrzebował pieniędzy. Problem w tym, że w wielu przypadkach okazuje się, że pieniądze, które wypłacił ubezpieczyciel nie wystarczą, by naprawić auto. Oryginalne części są drogie i często do naprawy trzeba dołożyć z własnej kieszeni. Sytuacje są różne, a ubezpieczyciele mają swoje sposoby, byś dostał jak namniej.

Zgłaszają się do nas na przykład kierowcy, których samochody były “skazane” z góry na szkodę całkowitą, pomimo niewielkich uszkodzeń.

Innym razem w kosztorysach ubezpieczyciel wykorzystał ceny części zamiennych które trudno kupić, bo nie ma ich na rynku. Co robić, by naprawić auto po kolizji bez dokładania z własnej kieszeni?


Jak naprawić auto po kolizji bez dokładania z własnej kieszeni?

Naprawa bezgotówkowa

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z naprawy bezgotówkowej. Polega to na tym, że oddajesz samochód do mechanika, a potem odbierasz gotowy. I to wszystko.

Jak to działa? Warsztat konsultuje się bezpośrednio z ubezpieczalnią co do tego, by pokryła naprawę. Jeżeli interesuje Cię ten temat, sprawdź: czym jest naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy.


Z pieniędzmi, które otrzymasz, możesz zrobić co chcesz

Naprawa gotówkowa

Drugim wariantem jest skorzystanie z naprawy gotówkowej. W tej sytuacji ubezpieczalnia najczęściej przelewa Ci pieniądze na konto bankowe.

Niezależnie od tego, czy samochód naprawić czy nie, powinieneś dostać pieniądze, które pokryją to:
– ile Twój samochód stracił na wartości,
– oraz kompletną naprawę do stanu sprzed wypadku.

Z naszego doświadczenia wynika, że w wielu przypadkach odszkodowania są zaniżane. Najczęściej jest tak, że kosztorys wylicza się według kosztów zamiennych, a nie części oryginalnych.

Bazując na naszym doświadczeniu spisaliśmy 11 sposobów, jak zaniża się wycenę szkodę OC. Kliknij i dowiedz się więcej.

Pomagamy kierowcom odzyskać pieniądze z odszkodowania OC po kolizji samochodów. Komu możemy pomóc?
✅ Roczniki pojazdów od 2002 r. i nowsze
✅ Sprawa miała miejsce w ciągu ostatnich 3 lat
✅ Uczciwym osobom, które potrzebują pomocy


Pomogliśmy już wielu, pomożemy też Tobie

Kierowcy, którzy się do nas zgłaszają są często zdziwieni, ile pieniędzy mogą dostać dodatkowo z dopłaty do kosztorysu. Kwoty zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na takich po kilkanaście tysięcy.

Oto przykładowe wypłaty z kosztorysów:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile pieniędzy powinieneś otrzymać po wypadku, zadzwoń lub napisz do nas. Możesz być pozytywnie zaskoczony tak, jak inni kierowcy, gdy się do nas zgłaszają.

Ważne: Możemy Ci pomóc, jeżeli miałeś kolizję w ciągu ostatnich 3 lat.
Oto nasz numer: 535 338 830 oraz email: pomoc@totwojakasa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + ten =