Dopłaty do odszkodowań OC
Odbierz DOPŁATĘ DO ODSZKODOWANIA nawet w 48 godzin
Ubezpieczyciele w 99% przypadków zaniżają wartość kosztorysów naprawy pojazdów. Dzięki nam dowiesz się, czy Twoje odszkodowanie było zaniżone i jaka dopłata Ci się należy.
W ciągu trzech ostatnich lat miałeś wypadek lub stłuczkę z winy innego kierowcy? Nadal czekają na Ciebie pieniądze w ramach dopłat do odszkodowania! Twój kosztorys najprawdopodobniej zawiera zaniżenia.
Czego dowiesz się z tego artykułu
- Kto może skorzystać z dopłat do odszkodowań OC?
- Ile wynosi dopłata do odszkodowania komunikacyjnego?
- Na co zwrócić uwagę w kosztorysie?
- Co zrobić, aby otrzymać najwyższą dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy?
- Dlaczego warto skorzystać z dopłat do odszkodowania?
- Nie tylko dopłata, czyli co jeszcze możesz z OC sprawcy otrzymać?
Kto może skorzystać z dopłat do odszkodowań oc?
O dopłatę do odszkodowania mogą się starać poszkodowani, którzy otrzymali od ubezpieczyciela sprawcy zaniżone odszkodowanie. Jest to możliwe, jeśli:
- od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie minęły jeszcze 3 lata,
- w kalkulacji naprawy występują zaniżenia – rozliczenie kosztorysowe (inaczej gotówkowe),
- możliwe są kolejne oględziny auta, które niekoniecznie muszą zakończyć się po Twojej myśli,
- nie została zawarta ugoda z zakładem ubezpieczeń,
- nawet, jeśli pojazd został już sprzedany, bądź nie został naprawiony,
- niezależnie czy nastąpiła szkoda częściowa, czy całkowita.
Ile wynosi dopłata do odszkodowania komunikacyjnego?
To, ile możesz otrzymać w ramach dopłaty do odszkodowania zależy od tego, jakie nieprawidłowości znajdują się w kosztorysie, który wystawiło towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy.
Właśnie kosztorys to podstawowy dokument, który jest niezbędny, aby móc zaproponować Tobie możliwie jak najwyższą kwotę dopłaty. Niejednokrotnie przewyższa ona wypłaconą przez ubezpieczyciela rekompensatę.
Pamiętaj, że każda sprawa jest inna, dlatego niezbędna jest dogłębna analiza wyceny szkody przeprowadzona przez doświadczonych rzeczoznawców samochodowych.
Przykładowe dopłaty do odszkodowań od totwojakasa.pl
Na co zwrócić uwagę w kosztorysie?
W kosztorysie naprawy uszkodzonego pojazdu powinieneś zwrócić uwagę na kilka pozycji m.in.: rodzaj zastosowanych części, wartość samochodu, czy kwestie związane z zasadnością naprawy części.
Proceder zaniżania wycen szkód likwidowanych w ramach OC trwa w Polsce od wielu, wielu lat. Za pomocą różnego rodzaju trików kosztorysy przedstawiane poszkodowanym zawierają liczne zaniżenia.
Zastosowanie części zamiennych
Części zamienne nie powinny się znaleźć w kosztorysie naprawy. Warto wiedzieć, że zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, jeśli przed wypadkiem czy kolizją w danym pojeździe były zamontowane części oryginalne, to naprawa także powinna się odbywać przy ich zastosowaniu.
W kosztorysach napraw często pojawiają się nieoryginalne części, które są oznaczane symbolem Q, nie posiadają logotypu producenta danego pojazdu, ale pochodzą od jego dostawcy.
Amortyzacja
Jak wynika z uchwały Sądu Najwyższego stosowanie amortyzacji jest już niedopuszczalne. Praktyka ta jednak jeszcze całkiem niedawno była powszechnie stosowana przez ubezpieczycieli.
Poprzez zastosowanie amortyzacji towarzystwo ubezpieczeniowe odejmowało od wartości nowych części procent zużycia starych części. Obecnie stosowane są inne triki, które obniżają odszkodowanie, np. rabaty na zakup części, których de facto osoba poszkodowana nie otrzymuje.
Zaniżona wartość auta
Zaniżona wartość samochodu ma ogromne znaczenie przy uznaniu szkody całkowitej. W takiej sytuacji wysokość rekompensaty ustala się właśnie głównie na podstawie wyceny auta przed zdarzeniem drogowym oraz tzw. wraku (inaczej pozostałości).
Osoba poszkodowana otrzymuje różnicę pomiędzy wartością samochodu sprzed i po wypadku. Jeśli zatem wycena Twojego auta sprzed zdarzenia będzie zaniżona, to i także wypłacone Tobie odszkodowanie nie będzie w odpowiedniej wysokości.
Naprawa części zamiast nowych
Nie jest żadną tajemnicą fakt, że naprawa części w większości przypadków jest tańsza, niż wymiana na nowe, oryginalne części. Dlatego w kalkulacjach szkody taka pozycja nie jest rzadkością. Należy jednak podkreślić, że naprawa części może być niezasadna – powinna ona zależeć od wytycznych producenta.
Co zrobić aby otrzymać najwyższą dopłatę do odszkodowania z OC sprawy?
Jeśli chcesz otrzymać najwyższą dopłatę, to tak naprawdę wystarczy, że wypełnisz krótki formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej. Specjalista ds. odszkodowań skontaktuje się z Tobą zapewne w ciągu kilku najbliższych dni.
Weryfikacja Twojego kosztorysu przez doświadczonego rzeczoznawcę samochodowego jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Na podstawie wyników analizy tego dokumentu otrzymasz propozycję dopłaty.
Po zaakceptowaniu przez Ciebie propozycji oraz podpisaniu umowy cesji wierzytelności niezwłocznie wypłacana jest kwota dopłaty. Ty masz pewne pieniądze, a walka z ubezpieczycielem trwa – jednak jej finał wcale nie musi Cię interesować. Koszty tej batalii oraz ryzyko przegrania są po stronie firmy odszkodowawczej.
Dlaczego warto skorzystać z dopłat do odszkodowania?
Otrzymałeś odszkodowanie za szkodę na pojeździe i choć masz wrażenie, że kwota wystarczy zaledwie na naprawę w wariancie ekonomicznym, to nie masz sił na walkę z ubezpieczycielem? Skorzystaj z oferty dopłaty! Dlaczego? Przedstawiamy 3 argumenty!
- niezależnie czy nastąpiła szkoda częściowa, czy całkowita.
Nie są pobierane żadne opłaty za weryfikację Twojej szkody. W ciągu 2-3 dni roboczych sprawdzany jest przesłany przez Ciebie kosztorys. Ze statystyk wynika, że niemal każda kalkulacja szkody posiada zaniżenia. Na podstawie wyników analizy proponowana jest oferta dopłaty.
- Szybki proces – kilka dni i pieniądze na Twoim koncie!
Dzięki skorzystaniu z propozycji dopłaty do odszkodowania, w ciągu zaledwie kilku dni otrzymujesz dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na naprawę pojazdu lub cokolwiek innego.
- Brak ryzyka – nie ponosisz kosztów, składki na OC się nie zmienią
W przypadku wybrania opcji dopłaty nie ponosisz żadnych kosztów. Analiza kosztorysu jest całkowicie darmowa. Co innego, jeśli zdecydujesz się na samodzielną walkę o wyższe świadczenie od ubezpieczyciela. Wówczas warto posiadać opinię niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, co generuje koszt w wysokości kilkuset złotych.
Z kosztami trzeba się także liczyć, jeśli sprawę skierujesz na drogę sądową. Ponadto proces w sądzie może być bardzo mozolny – nie licz, że w ciągu kilku tygodni czy miesięcy otrzymasz należne Ci pieniądze.
Pamiętaj, to że skorzystasz z dopłaty do odszkodowania nie oznacza, że ubezpieczyciel ma prawo podwyższyć składki na Twoje ubezpieczenie. Nie jest to żaden powód do odebrania przysługujących Ci zniżek! Odebranie dopłaty nie grozi wyższymi składkami.
Sprawdź czy należy Ci się dopłata!
Darmowa analiza kosztorysu
Minimum formalności
Średnia wartość zaniżenia to 3493 zł
Sprawdź kosztorys
Nie tylko dopłata czyli co jeszcze możesz z OC sprawcy otrzymać?
Tylko dosłownie garstka poszkodowanych ma świadomość, że oprócz odszkodowania za szkodę na pojeździe z OC sprawcy może starać się o inne, dodatkowe świadczenia.
Mowa tutaj o np. odszkodowaniu za utratę wartości handlowej pojazdu. Ubezpieczyciele nie informują właścicieli nowszych samochodów, że o takie świadczenie mogą wnioskować.
Osoba poszkodowana, aby otrzymać to świadczenie musi złożyć osobny wniosek. Natomiast powinno ono być po prostu częścią odszkodowania za szkody na pojeździe.
Kolejnym przykładem jest zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego. Nierzadko ubezpieczyciele odmawiają wypłaty tego świadczenia lub zwracają koszty tylko za część okresu wynajmu.
Podsumowanie
- W kosztorysach często znajdują się takie błędy jak np. zbyt niska stawka za robociznę.
- Poszkodowany ma prawo złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.
- Szybkim i prostym sposobem na dodatkowe pieniądze w ramach szkody z OC są dopłaty do odszkodowań.
- Podpisując ugodę z ubezpieczycielem można sobie zamknąć drogę do wyższego odszkodowania.
Czytaj więcej
Te artykuły również mogą Cię zainteresować
Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dot. dopłat do odszkodowań komunikacyjnych.
8 min
22 sierpnia 2024 roku
Skarga na ubezpieczyciela – wzór dokumentu z omówieniem
Przygotuj skargę na ubezpieczyciela, jeśli nie dojdziesz polubownie do porozumienia ws. reklamacji.
8 min
19 sierpnia 2024 roku
Oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę – wzór dokumentu PDF
Decydujesz się rozliczyć ze sprawcą kolizji bez ubezpieczyciela? Pamiętaj o przygotowaniu oświadczenia o przyjęciu pieniędzy – zobacz jego wzór.
10 min
12 lipca 2024 roku
Oświadczenie sprawcy kolizji PZU – jak napisać, wzór dokumentu
Dowiedz się, jak przygotować oświadczenie sprawcy kolizji dla PZU, które pomoże otrzymać odszkodowanie.
9 min
10 lipca 2024 roku
Ugoda z ubezpieczycielem – czy warto ją zawrzeć, jaka jest alternatywa
Funkcjonuje błędne przekonanie, że ugoda jest konieczna do otrzymania odszkodowania z OC sprawcy.
8 min
22 sierpnia 2024 roku
Skarga na ubezpieczyciela – wzór dokumentu z omówieniem
Przygotuj skargę na ubezpieczyciela, jeśli nie dojdziesz polubownie do porozumienia ws. reklamacji.
8 min
19 sierpnia 2024 roku
Oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę – wzór dokumentu PDF
Decydujesz się rozliczyć ze sprawcą kolizji bez ubezpieczyciela? Pamiętaj o przygotowaniu oświadczenia o przyjęciu pieniędzy – zobacz jego wzór.
10 min
12 lipca 2024 roku
Oświadczenie sprawcy kolizji PZU – jak napisać, wzór dokumentu
Dowiedz się, jak przygotować oświadczenie sprawcy kolizji dla PZU, które pomoże otrzymać odszkodowanie.
9 min
10 lipca 2024 roku
Ugoda z ubezpieczycielem – czy warto ją zawrzeć, jaka jest alternatywa
Funkcjonuje błędne przekonanie, że ugoda jest konieczna do otrzymania odszkodowania z OC sprawcy.
KONTAKT
Zamów połączenie
z konsultantem
Minimum formalności
Darmowa analiza kosztorysu
Pieniądze na Twoim koncie nawet w 48 h